Chronológia

Création de Dacia en Roumanie

1966: vznik značky Dacia, značka nesie meno historického územia Dácie, kde v staroveku žili pôvodné rumunské kmene ,

Podpis licenčnej dohody so značkou Renault.

Úlohou značky Dacia je dodávať na rumunský trh moderné, rodinné a robustné vozidlá.

1999: Dacia sa stáva značkou skupiny Renault.
Renault kupuje Daciu a od základov modernizuje historickú továreň v Pitesti. Dochádza k zásadnej zmene v oblasti kvality. Náročné klimatické podmienky, aké v Rumunsku vládnu, zlé cesty a nevyhnutnosť prekonávať veľké vzdialenosti cez horský masív Karpát vyžadujú príkladne spoľahlivé vozidlá.

2004: Dacia uvádza rodinný sedan «Logan», ktorý je symbolom a začiatkom obnovy tejto značky. V nasledujúcom roku sú prekonané všetky výrobné rekordy.
A pokračuje rozširovanie modelového radu Dacia – v roku 2006 je na trh uvedený Logan MCV (kombi), v roku 2007 Logan Van, o rok neskôr Logan Pick up a Sandero a v roku 2010 prichádza model Duster.

2011: Dacia uspokojí 340 000 nových zákazníkov za rok, vo výrobnom závode v rumunskom Pitesti sa pracuje na plné obrátky, výrobné kapacity rozširuje továreň v Somaca v Maroku.

2012: slávnostné otvorenie novej továrne v marockom Tangeri , ktorý má umožniť rozšírenie modelového radu Dacia – na trh je uvedený model Lodgy, rodinné jednopriestorové vozidlo pre 5 a 7 osôb, nasleduje dodávkové vozidlo Dokker Van a jeho odvodená osobná verzia Dokker. 

A čo nové sa pripravuje? Dacia pracuje na ďalších veľkorysých, jednoduchých, spoľahlivých... a napriek tomu dostupných vozidlách.