Späť

Dacia Logan

Všetko o užívateľovi Späť

SPOĽAHLIVOSŤ A BEZPEČNOSŤ PODĽA ZNAČKY DACIA

Spoľahlivosti a bezpečnosti nového vozidla Dacia Logan bola venovaná veľká pozornosť.

SPOĽAHLIVOSŤ

Kvalita a spoľahlivosť značky Dacia, oceňované zákazníkmi aj odbornou tlačou, tvoria súčasť genetickej výbavy aj nového vozidla Dacia Logan.

Osvedčená spoľahlivosť

Dacia zákazníkom pri svojich vozidlách garantuje dlhodobú spoľahlivosť a získava si ich dôveru. Vozidlá Dacia sú rovnako ako vozidlá Renault testované v extrémnych podmienkach. Popri bežných testoch, ktoré prebiehajú v továrenskej skúšobni, podrobuje skupina Renault svoje nové vozidlá záťažovým skúškam priamo v náročnom teréne.

Vozidlo Dacia Logan so zárukou 3 roky

Zmluvná záruka výrobcu 3 roky alebo 100 000 km sa vzťahuje na všetky modely radu Dacia: uplatniť ju môžete v ktoromkoľvek autorizovanom servise, oprava bude vykonaná na najlepšej odbornej úrovni a s použitím originálnych dielcov.

Aktívna bezpečnosť

Vaša bezpečnosť predovšetkým! V oblasti bezpečnosti ťažíme zo skúseností značky Renault a nové vozidlo Dacia Logan sme vybavili účinnými prvkami aktívnej a pasívnej bezpečnosti, ktoré prispievajú k bezpečnosti jazdy.

ABS so systémom AFU

Asistenčný systém bŕzd AFU pôsobí v kombinácii so systémom ABS, ktorý zabraňuje zablokovaniu kolies, pomáha vodičovi v kritickej situácii zachovať dráhu vozidla a skracuje jeho brzdnú dráhu.

ESC

Elektronický stabilizačný systém (Electronic Stability Control) je prvok aktívnej bezpečnostnej výbavy, ktorý umožňuje kontrolovať dráhu vozidla v okamihu straty priľnavosti k vozovke.

Obmedzovač rýchlosti

Obmedzovač umožňuje vodičovi nastaviť maximálnu rýchlosť, ktorú si neželá prekročiť, a jazda tak prebieha v pokoji a bez rizika. Funkcia sa zapína tlačidlom na stredovom paneli a rýchlosť sa nastavuje ovládačom na volante..

Tempomat

Tempomat uľahčuje vedenie vozidla tým, že dodržiava zadanú rýchlosť bez toho, aby vodič musel používať akceleračný pedál.

Pasívna bezpečnosť

Trojbodové bezpečnostné pásy na všetkých miestach vo vozidle

Od úrovne výbavy Arctica sú predné bezpečnostné pásy výškovo nastaviteľné.

Výškovo nastaviteľné opierky hlavy

Pre vyšší komfort cestovania všetkých pasažierov na palube vozidla sú opierky hlavy od úrovne Ambiance výškovo nastaviteľné.

Airbag vodiča

Súčasťou základnej výbavy všetkých verzií modelového radu.

Airbag spolujazdca

Ak chcete na predné sedadlo spolujazdca umiestniť detskú sedačku, nezabudnite vypnúť airbag spolujazdca. Deťom tak zaistíte maximálnu bezpečnosť.

Bočné a predné airbagy

Súčasťou základnej výbavy všetkých verzií modelového radu.

Systém úchytiek Isofix na upevnenie detskej sedačky

Systém úchytiek Isofix, ktorý slúži na rýchle upevnenie detskej sedačky, nájdete na 2 bočných sedadlách vzadu. Tretiu sedačku môžete umiestniť bežným spôsobom pomocou bezpečnostných pásov na prostredné sedadlo.

 

Indikácia nezapnutého pásu vodiča

Vizuálna kontrolka na stredovom paneli sprevádzaná zvukovým signálom upozorní vodiča na nezapnutý bezpečnostný pás.